Клуб Мицубиши България - Форум: Mitsubishi ASX - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

• (14 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Mitsubishi ASX тест драйв Оцени темата: ***** 5 Гласа

Публикувано 30 July 2018 - 01:11 (#261) Потребителя е офлайн   Lachezar Don 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 14-July 18
  • Град:Пазарджик

Опаа!!!!!!! И първият проблем с АСХ е налице.Спря да свети задният десен габарит.Като натисна спирачка тогава свети стоп светлината,но иначе при запалени светлини НЕ.Това ремонтира ли се или направо нов стоп се търси.Пропуснах да кажа че габаритът и стоп светлината са лед диоди.
Много ще съм благодарен ако някой ми даде съвет.
0

Публикувано 30 July 2018 - 07:04 (#262) Потребителя е офлайн   DJ Tymbi 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 30-August 04
  • Кара:Padjero III 3.0 V6 MIVEC,Pajero IV,3.8 V6 MIVEC
  • Интереси:www.japanautoservice.com
  • Град:Sofia

Виж мнениетоLachezar Don написа на 30 July 2018 - 01:11 :

Опаа!!!!!!! И първият проблем с АСХ е налице.Спря да свети задният десен габарит.Като натисна спирачка тогава свети стоп светлината,но иначе при запалени светлини НЕ.Това ремонтира ли се или направо нов стоп се търси.Пропуснах да кажа че габаритът и стоп светлината са лед диоди.
Много ще съм благодарен ако някой ми даде съвет.

.....модула ,който управлява светлините е заминал ( той понижава напрежението до 7-8 волта когато не сте натисналии спирачката и отива на 12-13 волта при натисната спирачка.....така светят габаритите и стоповете при един лед блок....проверете на куплунга откъм стопа с мултицет какво се случва .....възможно е да имате прекъснат кабел...
0

Публикувано 22 October 2018 - 12:07 (#263) Потребителя е офлайн   Okli 

• Потребител
  • Регистр: 22-October 18
  • Град:София

Здравейте от нов собственик на ASX.
Първоначални впечатления- без забележки :)
Колата е на 4 години и 61000 км, 2.3 дизел, автоматик, 4х4.

Возия- чудесна, макар и в завои и бърза скорост да се усеща съвсем леко поднасяне, но напълно контролируемо, предполагам от по-високия център на тежестта и габаритите.
Разход- при много спокойно каране с половината път планинско и използване на инерцията- 5.8, пълен-пълен резервоар, 500 км. със зимни гуми.
Мощност- напълно достатъчна за моят стил каране, не съм пътен хулиган, има достатъчно резерва за по-бързо изпреварване.
Шум в купето- по-скоро има при над 100 км. При по-ниски скорости не се усеща. Двигателят се чува леко в купето, но предпочитам и съм свикнал да е така.
Ресетването на разхода на гориво от ръчно на автоматично е малко надомислица по мое мнение, но не е кой знае какъв минус. Не знам дали с по-нов софтуер не е оправено.
Като цяло- чудна количка.

Няколко въпроса:
1) Какви са интервалите за обслужване и какво би трябвало да включват? Книжката е на немски и трудно се ориентирам, а в нета така и не можах да намеря систематизирана информация.
2) Заслужава ли си обслужване при дилъра, освен за потвърждение за история на колата когато дойде време за продан? Някакви ориентировъчни дилърски цени за смяна на масло двигател и филтри?
3) Какво дават за смяна на 60000 км. ?
4) Има ли опасност от дилърски бъзици като слагане на друго масло, несмяна на части но изписването им (филтри и т.н.) и подобни?
5) Как да разбера нивото на оборудване- intense и както беше другото?
6) 5 годишната гаранция дали важи ако колата е от Германия?

Благодаря предварително
0

Публикувано 15 January 2019 - 11:05 (#264) Потребителя е офлайн   ЗАРО 

• Потребител
  • Регистр: 23-October 18
  • Град:Монтана

Виж мнениетоDJ Tymbi написа на 30 July 2018 - 07:04 :

.....модула ,който управлява светлините е заминал ( той понижава напрежението до 7-8 волта когато не сте натисналии спирачката и отива на 12-13 волта при натисната спирачка.....така светят габаритите и стоповете при един лед блок....проверете на куплунга откъм стопа с мултицет какво се случва .....възможно е да имате прекъснат кабел...

0

Публикувано 15 January 2019 - 11:10 (#265) Потребителя е офлайн   ЗАРО 

• Потребител
  • Регистр: 23-October 18
  • Град:Монтана

На мен габарита от дясно мига едвам, едвам. Явно стига ток, но не е достатъчно. Някой знае ли как се оправя това нещо. Благодаря.
0

Публикувано 01 February 2019 - 21:19 (#266) Потребителя е офлайн   nikipp 

• Потребител
  • Регистр: 18-December 18
  • Кара:ASX 1.8 D-ID MIVEC
  • Град:Велико Търново

Имах същия проблем още с вземането на колата и умрях от яд, че не я огледах. Поръчах нов стоп, но вечерта смених крушката на предния габарит, който също не светеше и задния светна. Така, че провери предния габарит.

Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
0

Публикувано 12 March 2019 - 10:32 (#267) Потребителя е офлайн   vvsmvrati 

• Потребител
  • Регистр: 12-March 19

Имах подобони проблеми и аз, оказа че има бушон който е изгорял!
0

Публикувано 15 March 2019 - 20:24 (#268) Потребителя е офлайн   Ник-АСХ 

• Потребител
  • Регистр: 17-November 14
  • Кара:Mitsubishi ASX

Виж мнениетоOkli написа на 22 October 2018 - 12:07 :

Здравейте от нов собственик на ASX.
Първоначални впечатления- без забележки :)
Колата е на 4 години и 61000 км, 2.3 дизел, автоматик, 4х4.

Возия- чудесна, макар и в завои и бърза скорост да се усеща съвсем леко поднасяне, но напълно контролируемо, предполагам от по-високия център на тежестта и габаритите.
Разход- при много спокойно каране с половината път планинско и използване на инерцията- 5.8, пълен-пълен резервоар, 500 км. със зимни гуми.
Мощност- напълно достатъчна за моят стил каране, не съм пътен хулиган, има достатъчно резерва за по-бързо изпреварване.
Шум в купето- по-скоро има при над 100 км. При по-ниски скорости не се усеща. Двигателят се чува леко в купето, но предпочитам и съм свикнал да е така.
Ресетването на разхода на гориво от ръчно на автоматично е малко надомислица по мое мнение, но не е кой знае какъв минус. Не знам дали с по-нов софтуер не е оправено.
Като цяло- чудна количка.

Няколко въпроса:
1) Какви са интервалите за обслужване и какво би трябвало да включват? Книжката е на немски и трудно се ориентирам, а в нета така и не можах да намеря систематизирана информация.
2) Заслужава ли си обслужване при дилъра, освен за потвърждение за история на колата когато дойде време за продан? Някакви ориентировъчни дилърски цени за смяна на масло двигател и филтри?
3) Какво дават за смяна на 60000 км. ?
4) Има ли опасност от дилърски бъзици като слагане на друго масло, несмяна на части но изписването им (филтри и т.н.) и подобни?
5) Как да разбера нивото на оборудване- intense и както беше другото?
6) 5 годишната гаранция дали важи ако колата е от Германия?

Благодаря предварително

Здравей Колега!
Честито в клуба! Ще и се радваш, вярвай ми :)
По твоите въпроси:
1. Би трябвало интервалът да е 12 месеца или 20 000 км, което настъпи първо. Всяко обслужване е различно. В книжката има таблици, които по спомен са доста разнородни след 2-та година. Винаги сменят маслко и филтри (вкл. на климатик), горивен филтър мисля, че на 2 години. На твоите километри трябва да проверят накладките. Моите са на 75к и още не са сменени, но казаха, че съм по-скоро изключение.
Ако искаш пиши ми да ти пратя снимки на страниците с указания.
2. аз съм лизинг и съм само във фирмен сервиз. Като се смени нещо, старото се слага в краката на пътника (е без отработеното масло). Горе-долу едно годишно обслужване е 350-400 лева, зависи от какво се сменя. Съвсем прилично спрямо други марки.
3. На 60к нямам спомен какво още освен традиционните, най-добре е да видиш книжката, но може и да отидеш във фирмен сервиз за оферта. Там ще ти кажат.
4. Другото е инстайл. Кожените седалки са само за инстайл, доколкото помня. Това е добър ориентир
5. За гаранцията - пак питай в Митсубиши. Не се притеснявай да звъниш на фирмения сервиз. Хората ще те упътят.

Данo ти бях полезен,
Поздрави и приятно каране!
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

• (14 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 12
  • 13
  • 14
  • Не можете да публикувате нова тема