Клуб Мицубиши България - Форум: Оnline пазаруване - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оnline пазаруване avtochastionline24.bg Оцени темата: -----

Публикувано 24 January 2019 - 08:04 (#1) Потребителя е офлайн   Masterdfx 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 16-December 08

Здравейте, някой пазарувал ли е от този сайт: https://www.avtochastionline24.bg
0

Публикувано 24 January 2019 - 09:13 (#2) Потребителя е офлайн   sunnyboy115 

• Потребител
  • Регистр: 15-May 07
  • Кара:PEUGEOT 4007 2,2 HDI, COLT VI 1.5 DID
  • Интереси:0887889246
  • Град:София

Виж мнениетоMasterdfx написа на 24 January 2019 - 08:04 :

Здравейте, някой пазарувал ли е от този сайт: https://www.avtochastionline24.bg

Здравей,
Да, няколко пъти съм купувал от този сайт, веднъж спирачни дискове, другия път актуатор за автоматика на колта.

Преди пазаруване провери и в двата сайта - https://www.avtochastionline24.bg/ и https://www.autodoc.bg/ ( от едно и също място са, понякога отстъпката е различна) и най-важното - издебни промоциите когато не ти е спешно. Частите пристигат с DHL на адрес.
Публикувано изображение
0

Публикувано 24 January 2019 - 10:07 (#3) Потребителя е офлайн   Masterdfx 

• Потребител

Направи ми впечатление, че плащането е само с кредитна карта или paypal. Доставката е 20 лв + 6 лв. за нещо си. Все пак предпочитам с наложен платеж. Ако не съм на адреса когато дойде пратката, какво се случва?!
0

Публикувано 24 January 2019 - 11:10 (#4) Потребителя е офлайн   sunnyboy115 

• Потребител

Виж мнениетоMasterdfx написа на 24 January 2019 - 10:07 :

Направи ми впечатление, че плащането е само с кредитна карта или paypal. Доставката е 20 лв + 6 лв. за нещо си. Все пак предпочитам с наложен платеж. Ако не съм на адреса когато дойде пратката, какво се случва?!

Явно частта/артикула който мислиш да поръчаш е доста евтина, имам предвид е под определена сума и за тях начисляват такса за доставка.
По-добре си намери от друго място частта за да не се оскъпи крайния резултат с +26 лв.
Paypal също събират такси за извършени плащания към трети страни, да се има впредвид при сметките.

В деня на доставката куриера се свързва с теб по телефона и отделно получаваш код за проследяване на доставката.

А за предпочитанието за наложен платеж, е избор на търговеца. При евентуални фалшиви поръчки с наложен платеж изкача въпроса - кой ще покрие куриерските разходи на търговеца от Гернмания до България и обратно до Германия за връщане на неприета стока.

Лек ден.

Редакция:

Ето какво е записано в секция доставки:
За поръчки под 370 BGN таксата за доставка е 20,00 BGN

За поръчки над 370 BGN таксата за доставка е 0 BGN

Цена за доставка на гуми - 0 BGN

*Стойността на гумата не е включена в общата цена на поръчката.

Безплатната доставка не важи за обемисти артикули. Безплатната доставка не важи за пратки, които се изпращат извън България.

Този пост е редактиран от sunnyboy115: 24 January 2019 - 11:27

Публикувано изображение
0

Публикувано 24 January 2019 - 13:38 (#5) Потребителя е офлайн   Masterdfx 

• Потребител

Благодаря за подробната информация, колега. Обикновенно за колко време идва поръчката и дали може да се плати с дебитна (международна) карта вместо с кредитна?
0

Публикувано 24 January 2019 - 14:05 (#6) Потребителя е офлайн   sunnyboy115 

• Потребител

Виж мнениетоMasterdfx написа на 24 January 2019 - 13:38 :

Благодаря за подробната информация, колега. Обикновенно за колко време идва поръчката и дали може да се плати с дебитна (международна) карта вместо с кредитна?

За двете поръчки които съм направил е средно около 10-тина дена.
Единия път се забавиха с изпращането, но от онлайн чата в сайта им ми отговориха с информация за забавянето.
Аз плащам с виртуална карта на една от нашите банки, за дебитна карта може и да можеш, само ако са налични трите числа на гърба на картата ( по подобие на кредитните карти, някои банки слагат и на дебитните карти такъв код, необходим за пазаруване в интернет).

Успех с покупките.

Редакция: Не е препоръчително да ползваш дебитната си карта за интернет пазаруване, попитай в твоята банка за евентуално пазаруване от интернет.

Този пост е редактиран от sunnyboy115: 24 January 2019 - 14:09

Публикувано изображение
0

Публикувано 24 January 2019 - 14:22 (#7) Потребителя е офлайн   Masterdfx 

• Потребител

Мерси.

Този пост е редактиран от Masterdfx: 24 January 2019 - 14:30

0

Публикувано 29 January 2019 - 14:26 (#8) Потребителя е офлайн   Kryndon 

• Потребители
  • Регистр: 30-August 13
  • Кара:Eagle Talon TSi AWD
  • Град:Бургас

Колега длъжен съм да споделя и моето мнение за този сайт "Авточастионлайн24". Това е автоматизиран сайт, който го има за почти всяка една страна. Постоянно има някакви измислени 10% намаления изписани и безплатни доставки.

2016 година бях направил запитване към сайта, дали имат един определен комплект съединител за колата. На сайта го имаше, даже имаше 3 варианта, и исках да се уверя, че ще получа точното нещо. Казаха да, имали го на склад и ще бъде изпратен веднага. Поръчах го, платих с карта, парите веднага бяха изтеглени и се започна чакането. Седмица... две... Стана месец, няма съединител, няма върнати пари, няма уведомление. Пак се свързах с тях (чрез чата, с Английски, понеже нямат служители в БГ), и при директен въпрос "Какво стана със съединителя, ще го получа ли въобще?", те отговориха "Не, нямаме го наличен в нито един склад". Изчаках 5 минути да видим какво друго ще кажат, но нищо... Та попитах съвсем любезно: "А парите може ли да си ги получа обратно?", и ми казват "Да, ако си ги искате обратно". Направо ми се вдигна кръвното като го прочетох. Един вид, ако не си ги искам, ще си ги задържат и няма да пратят нищо... Ебаси и мишките.

Е, поне ми ги върнаха след настояване, но повече никога от този сайт и такъв тип сайт въобще. Това са сравнително фалшиви автоматизирани сайтове, които в много малко случеи ще изпратят някаква част.

Ако искаш вярвай, но това е истината спрямо моя опит с тях. Иначе няколко пъти съм пазарувал от истински БГ онлайн сайт за авточасти (chastite.bg) и останах горе долу доволен. Бяха разменили една определена марка гарнитура с друга без да ме уведомят, но в последствие я върнах и ми дадоха парите обратно. Иначе другите части бяха точно това, което сложих в количката чрез сайта. И дойдоха бързо.

Иначе наскоро научих за една Пловдивска фирма, Малком ЕООД. Просто съм адски доволен от тях. Това е може би единствената фирма в БГ, която се занимава с редовен и директен внос на ОЕМ части от Япония за нашите модели. Като напишеш директно парт номера в сайта им и частта излиза. Ако я нямат в наличност, я поръчват и идва до 10-15 дни. Наскоро поръчах неща на стойност 300 лева от тях, всичко дойде точно каквото поръчах на човека. Малко им правя реклама, но си заслужават.

Тоест, в заключение:

Ако ти трябват по-обикновени и стандартни части, отиваш в най-близкия магазин за авточасти до теб, и ще ги имат.

Ако ти трябват по-едрогабаритни части, гарнитурки и комплекти, пробвай Chastite.bg.

Ако ти трябват вече много специализирани неща точно за твоя модел, които не излизат в другите сайтове, директно звъниш на Малком и правиш заявка.

Поне аз така вече процедирам, и намирам 99% от нещата, които търся. Успех.
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход