Клуб Мицубиши България - Форум: Долен прав носач - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Долен прав носач позиция и натоварване на тампоните Оцени темата: -----

Публикувано 14 October 2018 - 11:57 (#1) Потребителя е офлайн   manol 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 14-August 09
  • Кара:Mitsubishi Galant 2.5i V6 2001, ЕА5А, 6А13, AT, Avance, LPG Romano
  • Интереси:Vehicles, Software, Hardware
  • Град:Смолян/София

Здравейте,

Преди 2 години сменях двата предни долни прави носача Yamato. Тази ранна пролет десния заскърца сериозно в шарнира и отново го смених. Сега и двата излгежда са за смяна, пак...

Нормално ли е:
  • След монтаж при нормална натоварена позиция на колата (не вдигната на крик), вилицата на амортисьора буквално да смачква средния тампон на носача?
  • На десния, скоро сменен, тампона откъм моста очеведно да испуска и "разклеква" предницата, само след няколко месеца, водейки до прекомерно износване на вътрешната страна на гумите (вече за изхвърляне)?

Снимки: ТУК

Каква е процедурата по правилното монтиране на носачите? Кога се прави фиксиране и финално затягане? Неща, за които все повече нямам никакво доверие на майстори и сервизи.

Пояснение, винаги след ремонти по окачването минавам на цялостен реглаж. Колата не дърпа наляво или на дясно. При по-силно спиране от висока скорост се чува бучене от гумите. При рязко ускорение след около 70 км в час (от 3-та на 2-ра и газ), предницата тресе. При ускорение на магистрала тресе между 80 и 120.

Поздрави,
Манол
0

Публикувано 14 October 2018 - 15:31 (#2) Потребителя е офлайн   frantic_ 

• Потребител
  • Регистр: 09-September 14
  • Град:locallhost

Привет,
- не е нормално вилицата да смачква тампона за който е закачена, ако е прекалено мек състава на каучука на тампона вероятно би имало подобен ефект.
- също не е нормално вътрешния тампон да се деформира така - или е прекалено мек, като другия или са сгафили при монтажа.

Не знам за процедура, но аз веднъж ги сменях и последователността която следвах беше - вътрешен тампон откъм магарето, тампон на вилицата и накрая шарнира в шенкела.
Затягането се извършва когато автомобила с цялото си тегло е върху окачването т.е. всички тампони са в работно положение.
Иначе работят в усукано положение и приключват бързо, нещо като при твоя вътрешен тампон.
Дали ще стане на канал или с повдигане на шенкела - въпрос на условия и възможности.
Аз ползвах втория, като предварително измерих разстоянието м/у ръба на калника и центъра на външното каре, после с крик вдигнах шенкела и стягах.
Ползвах оригинални носачи, че нали - шега с тях не бива. Беше преди доста време, сега сигурно два прави оригинални носача струват колкото целия ми галант :D .
Кое колко се затяга:
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от frantic_: 14 October 2018 - 15:33

0

Публикувано 14 October 2018 - 16:52 (#3) Потребителя е офлайн   stevensgr 

• Потребител
  • Регистр: 09-July 08
  • Кара:Галант 2.0 16V 2000г.
  • Град:Казанлък,Шумен

Смени марката,аз също преди месец го смених моя Ямато, еми не са достатъчно качествени. Сложих Meyle, да видим те колко ще изкарат.
Публикувано изображение
0

Публикувано 20 November 2018 - 23:00 (#4) Потребителя е офлайн   manol 

• Потребител

Виж мнениетоstevensgr написа на 14 October 2018 - 16:52 :

Смени марката,аз също преди месец го смених моя Ямато, еми не са достатъчно качествени. Сложих Meyle, да видим те колко ще изкарат.

Yamato прави - единия 6 месеца и шарнира заскърца, другия още 6 м и тампоните станаха на мек пластелин.
GMB прав (след като първото Yamato се предаде) изкара само 6 месеца и беше по-зле от Yamato-то - при по-сериозна изпъкналост на пътя, вилицата направо чукаше във втълката на тампона.... no comment...
Смених я марката. Сложих долни прави Meyle и горни TRW. Все още се чудя какво да правя с кривите, че тампоните им са сцепени вече... мисля да ги рециклирам и да сложа хубави здрави тампони, даже се чудех дали да не е полиуретанов, например на TedGum или някоя др фирма. Приемам предложения :)

П.П. Чудя се колегите с VR-и какви носачи ползват. Като търся за Galant VR/Legnum (EC5A/W) в каталозите излизат Lemforder, Феби за по 5-6-700 лв по-скъпи и от оригиналните. А като търся за Galant EA5A излизат и по-евтините предложения...

Този пост е редактиран от manol: 20 November 2018 - 23:05

0

Публикувано 22 November 2018 - 15:30 (#5) Потребителя е офлайн   stevensgr 

• Потребител

Продават се само тампони за кривия носач.
Публикувано изображение
0

Публикувано 22 November 2018 - 19:11 (#6) Потребителя е офлайн   manol 

• Потребител

Виж мнениетоstevensgr написа на 22 November 2018 - 15:30 :

Продават се само тампони за кривия носач.

Да, но кои са наистина качествени?! Yamato, Monroe, Moog, Ashika, Febest, Sidem, Spidan... или пък TedGum - има ги и гумени и полиуретанови.
0

Публикувано 23 November 2018 - 08:50 (#7) Потребителя е офлайн   mario64 

• Потребители
  • Регистр: 27-May 08
  • Кара:нещата да вървят.
  • Интереси:Същите като на Бонапарт .
  • Град:около Майна Таун

Виж мнениетоmanol написа на 22 November 2018 - 19:11 :

Да, но кои са наистина качествени?!
Всичките които започват с М и S.Публикувано изображениеОстаналите фирми са създадени за да произвеждат части предимно за източна Европа.Публикувано изображение

ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО НА ТОЗИ СВЯТ ПО ХУБАВО ОТ ЕДИН ГАЛАНТ ТОВА СА ДВА ГАЛАНТА!!!

Публикувано изображение
0

Публикувано 03 February 2019 - 07:54 (#8) Потребителя е офлайн   SNS 

• Потребител
  • Регистр: 09-January 11
  • Кара:Mitshubishi Galant 2.5 V6
  • Град:Стара Загора / Варна

А по-какво точно се познават ляв и десен? Ако е само по лекия ъгъл в тампона как да разбера, понеже имам два с лека разкика точно там, но не зная кой за коя страна е. :rolleyes:
0

Публикувано 03 February 2019 - 09:08 (#9) Потребителя е офлайн   mmotors 

• ЧЛЕН НА КЛУБА
  • Група: Член на клуба
  • Регистр: 05-May 10
  • Кара:Galant 2.5 V6, Pajero Pinin 2.0 GDI
  • Интереси:пищоЛи
  • Град:Габрово

Виж мнениетоSNS написа на 03 February 2019 - 07:54 :

А по-какво точно се познават ляв и десен? Ако е само по лекия ъгъл в тампона как да разбера, понеже имам два с лека разкика точно там, но не зная кой за коя страна е. :rolleyes:

На някои носачи има обозначение L и R...
Публикувано изображение
0

Публикувано 03 February 2019 - 15:12 (#10) Потребителя е офлайн   SNS 

• Потребител
  • Регистр: 09-January 11
  • Кара:Mitshubishi Galant 2.5 V6
  • Град:Стара Загора / Варна

Проблемът е, че не пише. Взех ги втора употреба и това което виждам, че имат лек ъгъл в тампона до шарнира. А тези, които свалих от колата само левият има ъгъл в тампона, а десният няма. Написали обозначения на кривите носачи, където няма как да се сбъркат, а пък на правите нищо не сложили.
0

Публикувано 04 February 2019 - 20:41 (#11) Потребителя е офлайн   stevensgr 

• Потребител

Сефте чувам за ляв и десен прав носач, напълно еднакви са си.
Публикувано изображение
0

Публикувано 04 February 2019 - 21:32 (#12) Потребителя е офлайн   frantic_ 

• Потребител
  • Регистр: 09-September 14
  • Град:locallhost

левия е MR296295
десния е MR296296
0

Публикувано 05 February 2019 - 10:12 (#13) Потребителя е офлайн   Miroslav 

• Потребители
  • Регистр: 16-February 05

Виж мнениетоstevensgr написа на 04 February 2019 - 20:41 :

Сефте чувам за ляв и десен прав носач, напълно еднакви са си.

При оригиналните има разлика в ъгъла, под който е набита средната втулката на носача (отвора не е перпендикулярен на носача), при алтернативни съм срещал този отвор и съответно втулаката да са перпендикулярни на носача.
По принцип изместването от перпендикуляра е малко и е възможно и да не окаже голямо влияние, но все пак за да направят така, явно от Мицубиши са имали нещо в предвид.
0

Публикувано 06 February 2019 - 21:42 (#14) Потребителя е офлайн   manol 

• Потребител

Виж мнениетоMiroslav написа на 05 February 2019 - 10:12 :

При оригиналните има разлика в ъгъла, под който е набита средната втулката на носача (отвора не е перпендикулярен на носача), при алтернативни съм срещал този отвор и съответно втулаката да са перпендикулярни на носача.
По принцип изместването от перпендикуляра е малко и е възможно и да не окаже голямо влияние, но все пак за да направят така, явно от Мицубиши са имали нещо в предвид.

Точно при мен се получи смачкване на тампона в средната втулка и при преминаване през вдлъбнатина/издатина, дори и гладка, но с по-висока скорост, се чуваше не-силно изразен гумено металически звук - няма как да е от другите две страни сподед мен. Не съм сигурен дали са били монтирани правилно и/или са отворите не са отговаряли на OEM изискваанията. Meyle-то си ги монтирах сам и съм сигурен, че спазих L/R и засега нямам ядове.

П.П. при "калпавите" някак си средната втулка стоеше на криво, може би заради неспазване ъгъла или объркани L/R...

Този пост е редактиран от manol: 06 February 2019 - 21:44

0

Публикувано 07 February 2019 - 08:44 (#15) Потребителя е офлайн   mario64 

• Потребители
  • Регистр: 27-May 08
  • Кара:нещата да вървят.
  • Интереси:Същите като на Бонапарт .
  • Град:около Майна Таун

Виж мнениетоmanol написа на 06 February 2019 - 21:42 :

П.П. при "калпавите" някак си средната втулка стоеше на криво, може би заради неспазване ъгъла или объркани L/R...
Те не са "калпави", калпави са продавачите и монтажниците .Публикувано изображение
Носачите са си ляв и десен, и разликата не е само в ъгъла на втулката за амортисьора, а имат леко извиване след тази втулка, което не се хваща на око и понеже изглеждат горе-долу еднакви много често продавачите дават един и същ носач за ляв и десен, а дори и да продадат правилните, после пък някой им размества местата .Публикувано изображение
Тази разлика се усеща, като ги сложиш един до друг легнали и погледнеш разстоянието между шарнирите, после им разместваш местата и пак гледаш това разстояние и чудото станало .Публикувано изображение

ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО НА ТОЗИ СВЯТ ПО ХУБАВО ОТ ЕДИН ГАЛАНТ ТОВА СА ДВА ГАЛАНТА!!!

Публикувано изображение
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход