Клуб Мицубиши България - Форум: Съвет преди покупка на Colt 2005г. - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Съвет преди покупка на Colt 2005г. Оцени темата: -----

Публикувано 22 March 2018 - 13:11 (#1) Потребителя е офлайн   Pavel Kirov 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 22-March 18
  • Град:Бургас

Здравейте!

Предстои ми оглед и евнтуална покупка на Mitsubishi Colt 1.1 2005г. Тъй като описанието в обявата беше доста оскъдно, звъннах на собственика за повече информация и това се нещата, които той сподели.

- Колата е закупена от Балкан Стар, след като е била върната от лизинг и той е втори собственик и разполага с пълна сервизна история
- Колата е с леки забележки по боята, като не е нищо драматично, все пак е на 13години
- Обслужена е преди около 7000км(масло, филтри, пистов ремък)
- Колата е на 137 000км, като ангренажната верига не е сменяна. Тук бих искал да попитам, тъй като досега не съм имал автомобил с верига, а след четеното в форума съм малко объркан, тъй като на места се споменава 200 000км, като ориентир за смяна на веригата, други казват около 120-130 000км, а трети според зависи от състоянието и единствено при наличието на шум, което е породено от разтягане на самата верига. Какво бихте ме посъветвали вие?
- Собственика също сподели, че ролката на алтернатора е за смяна, тъй като на студено вие и след това утихва. При по-високи температури навън, няма никакво виене. За този проблем аз не мисля, че има място за притенсение, тъй като това е често срещан проблем, но също бих се радвал, ако някой може да сподели мнение по това също.
- Интересното е, че свещите не ги е сменял, аз винаги съм сменял моите на около 35-40 000км.

Като цяло това са проблемите на количката, ще се радвам ако може да споделите за какво да се оглеждам при огледа.

Благодаря предварително на всички отзовали се!
0

Публикувано 30 March 2018 - 22:56 (#2) Потребителя е офлайн   entwickler 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 06-October 05

От опит с моя колт (1.3 автоматизирана кутия 2005тА) препоръчвам да обърнеш внимание на:
1. Жабката - дали се отваря/затваря безпроблемно. Нова е 190лв
2. Задните спирачки - обикновено скърцат и се износват неравномерно и задържат леко понякога.
3. Престилката (черната гума под предната броня) - дали стои стабилно (зимата понякога я махах, защото ми писваше да пада.
4. Уплътнения външни около прозорците.
5. Радио и по-скоро дисплея - моя беше почнал да гасне и го смених с втора употреба работещ.
0

Публикувано 02 April 2018 - 08:05 (#3) Потребителя е офлайн   vege 

• Потребител
  • Регистр: 13-June 09
  • Град:Sf

Верига смених на 120К,двама майстори така ми казаха, въпреки че никъде не намерих в Интернет и документацията точна цифра. Аз, обаче не съм доволен след смяната, та потърси повече инфо и ако прецениш не бързай.
Свещите са обикновени, така че се сменят на 40 К.
Провери скоросттите дали влизат леко на първа при студена кола. Чест проблем, струва 1000 лв отстраняването в тежката фаза.
Виж дисплея дали работи, много лошо изпълнение е.
Заведи колата за софтуерен ъпдейт, ако е сервизирана в БС, значи не е правен, а има такъв от 2010 г.
Ауспуха се размества в предната част и създава шум, но не е нещо сериозно.
Успех!
0

Публикувано 20 July 2018 - 13:07 (#4) Потребителя е офлайн   AngelRus 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 06-March 17
  • Град:София

Има ли някой с знание за Мицубиши колт 1.3 /2010? на газ?
Чудя се дали издържа на газта?
0

Публикувано 26 July 2018 - 23:32 (#5) Потребителя е офлайн   vege 

• Потребител
  • Регистр: 13-June 09
  • Град:Sf

Виж мнениетоAngelRus написа на 20 July 2018 - 13:07 :

Има ли някой с знание за Мицубиши колт 1.3 /2010? на газ?
Чудя се дали издържа на газта?

Виждам едно такова такси из София, най-често се мотае около Дойран. Газифицирано е. Ако го видиш, питай го директно как понася газта. Много други Колтове на газ май няма.
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход