Клуб Мицубиши България - Форум: Colt VI - съвети за работа с мултифункционален дисплей - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Colt VI - съвети за работа с мултифункционален дисплей Оцени темата: -----

Публикувано 20 February 2017 - 22:43 (#1) Потребителя е офлайн   Georgi Vladimirov 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 06-October 12
  • Кара:Mitsubishi Colt Cz3
  • Град:София

Колеги,
Знам че всички с Колт 6-ца рано или късно стигаме до проблема с мултифункционалния дисплей.
Тук следват няколко стъпки, които всеки може да предприеме:
-Нов дисплей от Балканстар или друг дилър - около 10% от цената на целият автомобил, като не е гаранция колко време ще изкара - има колеги на които са се избушили на 30 000 км моя се предаде на 110 000.
-Втора ръка, задължително от кола със същия двигател - тук също гаранция нямате - може да изкара 1 седмица може да изкара и 10 години.
- Давате го за ремонт на колегата MilenZ в Пловдив - изключително съм доволен от работата която свърши. Разглобих и изпратих дисплея в понеделник с нормална пратка и в събота беше при мен, въпреки бавната работа на куриерската фирма.
Тук ще вмъкна как се сваля дисплея ако нямате път през Пловдив:
1) Махате пластмаската която е около средната врътка на климатроника.
2) Разкачате барчето плюс прилежащата пластмаса около климатроника - става със смело дръпване, държи се само на щипки. След това при монтажа също трябва да натиснете смело, като най-голямата играчка е платката, която свети над запалката да си остане на мястото(между другото моята се е предала, така че ако някой намери някоя в морга между другото, да свирка)
3)Ако сте с оригинално CD трябва да бръкнете с нещо в двете процепчета за да освободите щипките (става с подходящ размер твърди свински опашки)
4)Ако сте с афтърмаркет CД с допълнителна рамка трябва да избутате тапичките на рамката (адски досадно) и да развиете двете винтчета и след това леко да издърпате CD -то (не е нужно да го вадите цялото)
5) Следва най-силното дръпване за да откачите пластмаста която е от CDто през бутона за аварийните до дисплея. Дърпайте смело.
6) Откачвате кабела за аварийните
7) Развивате първите 2 болчета
8) Махате пластмасата преди дисплея
9) Развивате последните 2 болчета и вадите дисплея.

Сглобява се по обратния ред. Ако го правите за първи път може да ви отнеме всяко от движенията максимум 1 час.

Ако сте с афтърмаркет CD след монтажа ще достигнете до заключението, че не можете да сменяте различните функции за разход на гориво, тъй като нямате бутонът MODE от оригиналнто радио. Разчетох се по разни форуми и открих решение и на този проблем:
1)Ключът в позиция OFF
2)Натискате и задържате бутонът в горния десен ъгъл на дисплея както и бутона SET
3)Включвате на контакт колата
4)Изчаквате докато се появят надписите за разход и температура
5)Продължавайки да държите бутонът в горния десен ъгъл, пускате бутона SET и после го натискате пак. Така ще можете да изберете между следните 4 функции:
- Моментен разход
- Среден разход
- Средна скорост
- Оставащ пробег с този резервоар
Надявам се да съм бил полезен.
Стискам палци и успех на всички.
0

Публикувано 20 February 2018 - 01:42 (#2) Потребителя е офлайн   predatora007 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 29-January 18
  • Град:Yambol

Колега при мен не сработи да си сменям различните функции за моментен разход, среден разход и т.н . С афтърмаркет съм и моят колт VI е 1.5 дизел.
0

Публикувано 02 April 2018 - 08:09 (#3) Потребителя е офлайн   vege 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 13-June 09
  • Град:Sf

Колеги, дисплея не работи от известно време и докато се каня да го оправя взе подсветката да свети постоянно. И при изваден ключ също. Нищо не е пипано по колата. Някой има ли идея? Притеснявам се да не ме остави акумулатора някоя сутрин.
0

Публикувано 05 September 2018 - 14:35 (#4) Потребителя е офлайн   пейчев 

• Потребител
  • Регистр: 09-April 10
  • Кара:Мицубиши Колт 6 1,5 DID
  • Интереси:Ретро железници.
  • Град:софия

Виж мнениетоvege написа на 02 April 2018 - 08:09 :

Колеги, дисплея не работи от известно време и докато се каня да го оправя взе подсветката да свети постоянно. И при изваден ключ също. Нищо не е пипано по колата. Някой има ли идея? Притеснявам се да не ме остави акумулатора някоя сутрин.

Това е болест при всички котове 6. Моят замина на 250000км. След опити за ремонт не се получи. Купих нов от " Балкан Стар" за 300лв. Пристигна след една седмица от Холандия с гаранция 2 години. Вече една година работи нормално.
0

Публикувано 23 January 2019 - 01:17 (#5) Потребителя е офлайн   IVAN VR4x4 

• Потребител
  • Регистр: 04-March 06
  • Кара:Colt 4х4, Galant 4x4, Sigmi 3.0 24v; Galant 2.5 24V
  • Град:София

Аз имам едни копчета на гърба на волана. С голям дисплей съм. Тези въпросни копчета не работят. Странното е, че друг колт с такива бутони не съм виждал, както и с такъв дисплей. Утре ще щракна снимки, за да разберете за какво става въпрос.
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход