Клуб Мицубиши България - Форум: По-тесни джанти на ASX - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

По-тесни джанти на ASX Оцени темата: -----

Публикувано 15 November 2018 - 18:22 (#1) Потребителя е офлайн   stnstn 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 04-November 18
  • Град:Русе

Здравейте,

Оригиналните и препоръчаните в ръководството за експлоатация джанти за ASX са със следните размери:

16 x 6,5J
17 x 6,5J

Търсех да си купя джанти 16х6,5J, на които да сложа зимни гуми, но за съжаление не успях да намеря такива, които да ме устройват и като качество и като цена.
Зимата вече чука на вратата и вече е крайно време да купя някакви джанти, а след това и гуми.

Попаднах на джанти, които ми харесват, но са с размер 16х6J, т.е. са с 12,7мм по-тесни от оригиналните. Офсетът е 46 - същия като на оригиналните.

Въпросът ми е: Има ли някакъв проблем да си взема по-тесни джанти от тези, които са предписани в ръководството за колата? Това ще се отрази ли по-някакъв начин на нещо освен, че гумите за тези джанти ще са по-тесни? Ще се наложи да им сложа гуми 195/65R16 или 205/65R16, а оригинално се предписват 215/65R16.
0

Публикувано 15 November 2018 - 18:32 (#2) Потребителя е офлайн   Даниел Цветков 

• Потребител
  • Група: Потребител
  • Регистр: 11-May 18
  • Кара:Citroen C Crosser 2.2 hdi 2008г160к.с. за сега

На Ситроена и аз сложих на 6J вместо на 6.5 ама като няма предлагане.
За сега няма проблем.
0

Публикувано 15 November 2018 - 19:47 (#3) Потребителя е офлайн   Miroslav 

• Потребители
  • Регистр: 16-February 05

Виж мнениетоstnstn написа на 15 November 2018 - 18:22 :

Здравейте,

Оригиналните и препоръчаните в ръководството за експлоатация джанти за ASX са със следните размери:

16 x 6,5J
17 x 6,5J

Търсех да си купя джанти 16х6,5J, на които да сложа зимни гуми, но за съжаление не успях да намеря такива, които да ме устройват и като качество и като цена.
Зимата вече чука на вратата и вече е крайно време да купя някакви джанти, а след това и гуми.

Попаднах на джанти, които ми харесват, но са с размер 16х6J, т.е. са с 12,7мм по-тесни от оригиналните. Офсетът е 46 - същия като на оригиналните.

Въпросът ми е: Има ли някакъв проблем да си взема по-тесни джанти от тези, които са предписани в ръководството за колата? Това ще се отрази ли по-някакъв начин на нещо освен, че гумите за тези джанти ще са по-тесни? Ще се наложи да им сложа гуми 195/65R16 или 205/65R16, а оригинално се предписват 215/65R16.

И двата размери гуми са неподходящи, особенно за зимата. При първия автомобила ще е с 1,5 см по-малък клирънс, при втория размер ще е с около 0,7см по-малък клирънс - като вземеш в предвид, че и по принцип ASX е сравнително с малък клирънс. Евентуално може да ползваш 205/70R16 (ще получиш съвсем леко увеличение на клирънса), но аз бих се придържал към стандартния размер посочен от производителя на автомобила. Иначе не е проблем да монтираш гума 205 или 215 на джанта с ширина 6J.
0

Публикувано 21 November 2018 - 19:56 (#4) Потребителя е офлайн   stnstn 

• Потребител

В крайна сметка взех стоманени джанти 16 цола х 6,5J.
Не мога да кажа, че беше най-умното решение, защото се оказа, че те били с конусни гайки и сега търся гайки, които не са отворени.

Резбата е М12х1,5.

Някой има ли представа колко трябва да е дължината на глухата гайка или колко е дължината на шпилката, която се показва от главината?
0

Публикувано 21 November 2018 - 22:25 (#5) Потребителя е офлайн   niki nikolov 

• Потребители
  • Регистр: 26-March 09
  • Кара:Паджеро 4 3,2 2008 , Mazda CX 5 2.5G 192 hp 2016, ex. pinin 2.0 GDI 2001
  • Град:Varna

Виж мнениетоstnstn написа на 21 November 2018 - 19:56 :

В крайна сметка взех стоманени джанти 16 цола х 6,5J.
Не мога да кажа, че беше най-умното решение, защото се оказа, че те били с конусни гайки и сега търся гайки, които не са отворени.

Резбата е М12х1,5.

Някой има ли представа колко трябва да е дължината на глухата гайка или колко е дължината на шпилката, която се показва от главината?
Имах железни и алуминиеви джанти. Еми всеки път сменях и болтовете.
Вече си ги купил, най-добре си измери каквото ти е необходимо.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
0

Публикувано 24 November 2018 - 22:22 (#6) Потребителя е офлайн   stnstn 

• Потребител

Здравейте,

По съвета на колегата Ники Николов реших да не рискувам и измерих колко стърчат шпилките на ASX от главината - 28mm.
Като се наложи стоманената джанта между нея и главината остава луфт 3mm, така че е достатъчно, ако някой иска да монтира глуха гайка, да избере такава с дължина на резбата 26mm минимум.
В моя случай купих глухи гайки с външна дължина на гайките 35mm.
Дължината на резбата вътре беше около 32mm.
Цифрите са за случай, ако някой има подобни колебания в бъдеще :)

Благодаря на всички колеги, които дадоха мнения и съвети в темата ми! :icon_thumbup:
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход