Клуб Мицубиши България - Форум: Регистрация на коли с дясна дирекция - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

• (3 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Регистрация на коли с дясна дирекция Оцени темата: -----

Публикувано 24 юли 2009 - 08:15 (#41) Потребителя е офлайн   somalietsa 

• ЧЛЕН НА КЛУБА
  • Група: Модератор
  • Регистр: 29-септември 08
  • Кара:Galant Е54А-6А12
  • Град:София

За съжаление ни е такъв манталитета,да искаме да си надхвърляме възможностите.По дяволите, и аз искам да карам Паджеро,но не на всяка цена...Ще го направя,когато наистина мога да си го позволя,а не да си купя с десен волан за по-евтинко... :mad: Трябва всеки да си знае възможностите и да кара кола,която отговаря на тях а не да прави компромиси със сигурността(неговата лична и на всички нас).Аз предпочитам да карам по-стара и по-малък клас кола,но с волан поставен на правилното място...Това е. :)
0

Публикувано 24 юли 2009 - 21:32 (#42) Потребителя е офлайн   jorj 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 20-март 09
  • Кара:Range Rover 4.0V8-Land Rover Freelander 1,8
  • Град:Glasgow

Виж мнениетоstevensgr написа на 24.07.2009 - 00:53 :

Каквото и да си говорите ,не може да ме убедите,че трябва да се разрешава на автомобили със дясна дирекция да се регистрират с български номера,смешно,тъжно,трагично-това е положението.Като толкова искате да карате такъв автомобил отидете в или в Англия,или Япония,или в Австралия,или в Тазмания,а може би и в Малта,но не рискувайте живота на семействата ни.Пуста му и българска тарикатщина,евтинко бе с десен волан,нямало проблеми,ще свикнеш,пък и с нова кола ще се фукаш,или с голям джип-Мерцедес.И после в новините.Мислете братя българи,мислете!

не всичко е до пари има модели които са само с дясна дирекция
0

Публикувано 28 юли 2009 - 08:36 (#43) Потребителя е офлайн   stanimirko 

• Потребител
  • Регистр: 18-юни 09
  • Град:Самоков

Аз подкрепям Тодор ,абсолютно е прав за опасностите и риска от подобни автомобили!!!Бях чувал че могат да се обръщат воланите за около 2000лв. Може би при такива условия трябва да се разреши регистрацията и ако стриктно са спазени условията за обръщане на дирекцията +фаровете+ айрбег и тн.Макар че при нашата система на контрол пак ще се шикалкави!Въпреки това вноса на такива коли ще се обезсмисли,те и заради това са по -евтини ,защото в другите страни не ги разрешават да се регистрират!!!
0

Публикувано 28 юли 2009 - 17:22 (#44) Потребителя е офлайн   jorj 

• Потребител

Какво им е опасно погледни статистиката колко катастрофи са на коли с ляв волан и виж дали има такава на автомобили с дясна дирекция .А колкото за фаровете не се сменят-това не са кали от САЩ за да се сменят
0

Публикувано 28 юли 2009 - 17:38 (#45) Потребителя е офлайн   Miroslav 

• Потребител
  • Регистр: 16-февруари 05

Виж мнениетоjorj написа на 28.07.2009 - 17:22 :

Какво им е опасно погледни статистиката колко катастрофи са на коли с ляв волан и виж дали има такава на автомобили с дясна дирекция .А колкото за фаровете не се сменят-това не са кали от САЩ за да се сменят

За каква статистика говорим, за да е коректна първо трябва да се знае броя автомобили с лява и броя автомобили с дясна (сещаш се какво ще е съотношението). За фаровете си в абсолютна грешка, тези с фарове за дясна дирекция фокусират снопа светлина огледално на тези с лява дирекция, при което се получава заслепяване на отсрешните автомобили когато срещу тях се движи автомобил с дясна дирекция (при автомобили произведени за регион Европа). В САЩ фокусировката на снопа светлина е различна и освен това те са си с лява дирекция и няма причина да заслепяват, но просто не отговарят на изискванията за осветителна уредба в Европа и това е причината да имат проблем при регистрация в България.
0

Публикувано 28 юли 2009 - 17:47 (#46) Потребителя е офлайн   Miroslav 

• Потребител
  • Регистр: 16-февруари 05

Виж мнениетоstanimirko написа на 28.07.2009 - 08:36 :

Аз подкрепям Тодор ,абсолютно е прав за опасностите и риска от подобни автомобили!!!Бях чувал че могат да се обръщат воланите за около 2000лв. Може би при такива условия трябва да се разреши регистрацията и ако стриктно са спазени условията за обръщане на дирекцията +фаровете+ айрбег и тн.Макар че при нашата система на контрол пак ще се шикалкави!Въпреки това вноса на такива коли ще се обезсмисли,те и заради това са по -евтини ,защото в другите страни не ги разрешават да се регистрират!!!

Като обърнеш дирекцията няма как да покриеш изискванията - това вече е автомобил без хомолгация, ако пък трансформацията се направи според изискванията и се изкара хомолгация няма да има кой да плати тази трансформация. Според мен трябва да се забрани регистрация на автомобили с дясна дирекция в България, който иска да кара такъв автомобил да го кара с Английска или каквато регистрация го купува, разбира се ако има право да го пререгистрира в съответната държава, от това би следвало да плаща данъци, застраховки и т.н. в съответната държава, а в България да се третира като автомобил от друга държава.
0

Публикувано 28 юли 2009 - 18:32 (#47) Потребителя е офлайн   Mitsubishi 

• Потребител
  • Регистр: 30-август 04
  • Кара:Само Mitsubishi
  • Град:Ямбол

Виж мнениетоMiroslav написа на 28.07.2009 - 17:47 :

Като обърнеш дирекцията няма как да покриеш изискванията - това вече е автомобил без хомолгация, ако пък трансформацията се направи според изискванията и се изкара хомолгация няма да има кой да плати тази трансформация. Според мен трябва да се забрани регистрация на автомобили с дясна дирекция в България, който иска да кара такъв автомобил да го кара с Английска или каквато регистрация го купува, разбира се ако има право да го пререгистрира в съответната държава, от това би следвало да плаща данъци, застраховки и т.н. в съответната държава, а в България да се третира като автомобил от друга държава.

В Ямбол на няколко места обръщат дирекциите и после автомобилите направо се регистрират в КАТ, никой не им иска хомологация. А като знам как се пестят средства от части при обръщането на дирекциите.... не смея и да помисля какви може да са последиците от тези "икономии". Това е само една от причините да пусна тази петиция

Този пост е редактиран от Mitsubishi: 28 юли 2009 - 18:37

0

Публикувано 28 юли 2009 - 18:44 (#48) Потребителя е офлайн   jorj 

• Потребител

Това вече е чиста дескриминаця спрямо собствениците на коли с дясна дирекция.
0

Публикувано 28 юли 2009 - 18:49 (#49) Потребителя е офлайн   jorj 

• Потребител

Виж мнениетоMitsubishi написа на 28.07.2009 - 18:32 :

В Ямбол на няколко места обръщат дирекциите и после автомобилите направо се регистрират в КАТ, никой не им иска хомологация. А като знам как се пестят средства от части при обръщането на дирекциите.... не смея и да помисля какви може да са последиците от тези "икономии". Това е само една от причините да пусна тази петиция

В UK можеш да регистрираш всичко след като ще си плащаш данък
0

Публикувано 28 юли 2009 - 20:24 (#50) Потребителя е офлайн   Mitsubishi 

• Потребител

Виж мнениетоjorj написа на 28.07.2009 - 18:49 :

В UK можеш да регистрираш всичко след като ще си плащаш данък

Но САМО АКО отговаря на изискванията за движение по тяхните пътища.

Цитат

Това вече е чиста дескриминаця спрямо собствениците на коли с дясна дирекция

ДИскриминация е наличието на толкова много коли с десен волан по пътищата на България спрямо останалите участници в движението. Не ми се обяснява защо - това и децата го разбират.

Този пост е редактиран от Mitsubishi: 28 юли 2009 - 20:25

0

Публикувано 28 юли 2009 - 20:28 (#51) Потребителя е офлайн   vladimirov 

• Потребител
  • Регистр: 19-ноември 08
  • Кара:三菱・カリスマ 1.8DOHC 16バルブ GDIエンジン, 三菱・コルト
  • Интереси:Много...
  • Град:Kansas City, BG

Виж мнениетоjorj написа на 28.07.2009 - 18:44 :

Това вече е чиста дескриминаця спрямо собствениците на коли с дясна дирекция.

Регистрирай си я в UK и си я карай тук, като имаш мерак, за сега още няма "дискриминация", но и това няма да те спре. Аз съм да се забрани подобни коли да могат да се регистрират от български граждани на територията на страната. Който има мерак обръща волана и минава технотест и готово.
Нова сентенция: "Нищо не знаем и не трябва и да си въобразяваме подобно нещо." (Владимиров)
0

Публикувано 28 юли 2009 - 20:53 (#52) Потребителя е офлайн   pilota_koko 

• Потребител
  • Регистр: 23-март 07
  • Кара:Караше Colt '98 4G13 а сега Немски Москвич - Чепел Комби '04
  • Град:Троян - София

Та да се върнрм на темата.
Ако някога се забрани регистрацията на автомобили с десен волан то ще е на национално ниво...
Със сигърност обаче това няма да стане в близките 5 години :)
Има и друга тема във форума за или против.
Аз лично не съм за , но не съм и против.
Газ до ламарината!
0

Публикувано 29 август 2009 - 02:08 (#53) Потребителя е офлайн   Trink 

• Потребител
  • Регистр: 27-юни 09
  • Кара:Galant Kombi 97 2,5
  • Град:София

В Германия забрани няма за регистрация с десен, само в Полша и Литва, защото много хора са си внесли от Англия и с си регистрирали... Това може да е наложено в двете държави заради:
1. Силно лоби на автокъщите и подкупност на политиците
2. Наистина много катастрофи с автомобили с десен волан(по-малко вероятно)
Защо е по-малко вероятно?- просто защото като седнеш отдясно, ти е неудобно и внимаваш в пъти повече отколкото ако седнеш отляво. Като си сложиш перископ или камерка, почти няма как да изпиташ неудобство и да правиш рискови навлизания в насрещното, но пак си оставаш доста по-внимателен.

Затова не мога да се съглася със забраната да се регистрират тук такива автомобили- нека който иска, да си купува и регистрира- наистина е по-добре изправен автомобил да се кара отколкото стария ми Форд например.

Може само да се ограничи дотам, че само хора със "златни талони" да регистрират такива автомобили- т.е. КАТ да се презастрахова, че само внимателни шофьори (като мен :icon_angel: ) ги карат. (пък тези рейсъри, които с подкупи са стигнали до златния талон- те едва ли ще страдат от липса на пари, че да си вземат десен волан)
0

Публикувано 29 август 2009 - 13:49 (#54) Потребителя е офлайн   Mitsubishi 

• Потребител

В предпоследния вестник "Седмичен Труд" имаше тема против колите с десен волан, дори бяха цитирали част от петицията, която аз пуснах. Може в другите градове да не са чак толкова много колите с десен волан, но елате да видите в Ямбол какво става...
0

Публикувано 29 август 2009 - 13:56 (#55) Потребителя е офлайн   Емил Димитров 

• ЧЛЕН НА КЛУБА
  • Група: Модератор
  • Регистр: 29-октомври 07
  • Кара:Colt 1.6 16V GLX - Red storm
  • Интереси:Всестранни...
  • Град:Варна

Виж мнениетоMitsubishi написа на 29.08.2009 - 13:49 :

В предпоследния вестник "Седмичен Труд" имаше тема против колите с десен волан, дори бяха цитирали част от петицията, която аз пуснах. Може в другите градове да не са чак толкова много колите с десен волан, но елате да видите в Ямбол какво става...

Аааааа и тук са много! Напълни се с леки коли и джипове с десен геврек...
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

In Memoriam...

Добрите жени и коли се познават по това как си въртят задниците ...

OS: Windows 7 64 Bit Ultimate Edition| CPU: AMD Phenom II X4 965 (4 cores x 3.40 GHz| MB: ASSUS M4A87TD/USB3 | RAM: 8 GB DDR3 1600 Mhz (2x4 GB Dual Chanel) | VIDEO: SAPPHIRE VAPOR-X HD7770 1GB DDR5 | HDD: SSD A-DATA 128 GB SX900; 1 TB WD Green Caviar,1 TB WD Blue Caviar, 200 GB Seagate, 250 GB Seagate | Monitor: Philips 21.5" IPS 1920x1080 FullHD 2ms
0

Публикувано 29 август 2009 - 18:53 (#56) Потребителя е офлайн   bate_pleven 

• Потребител
  • Регистр: 17-април 07
  • Кара:Renault Megane Coupe 175 P.S.
  • Интереси:Луд фен :)
  • Град:Плевен

Коли дал Бог в Плевен, но това е нищо защото започва да се навъждат и лекотоварни автомобили.
Най страшното че все по често виждам товарни автомобили и най вече самосвали.
Хора каква е тази държава, "абсурландия"
ПАЗИ ДЕТЕТО
http://www.vbox7.com/play:0992d053
0

Публикувано 29 август 2009 - 20:58 (#57) Потребителя е офлайн   todor 

• Потребител
  • Регистр: 20-октомври 05
  • Кара:2.6 quattro
  • Град:Бургас

Пълен кошмар...дано някой вземе мерки по-скоро да забранят регистрацията им по-скоро,че поне да не стават повече...
За срещи на клуба в Пловдив, следете темата ТУК
Публикувано изображение
0

Публикувано 06 септември 2009 - 23:32 (#58) Потребителя е офлайн   Васил Нончев 

• Потребител
  • Регистр: 17-февруари 09
  • Град:Пловдив/София

Напълно вярно, че се увеличават. В Несебър даже боклукчийския камион ми направи вречатление, че е с десен волан.

Иначе и за това, че има някой модели само с обърнат волан е вярно, при това най-любимата ми може би кола :( :

Публикувано изображение
0

Публикувано 07 септември 2009 - 00:43 (#59) Потребителя е офлайн   sirko 

• Потребител
  • Регистр: 08-март 08
  • Кара:Galant V6-24, Accord 2.0 и служебна бангия
  • Град:Хисар,БГ/Wales,UK

Боклукчийките, камионите които мият/метат улиците и други такива в БГ са с десен волан а в УК са с ляв и така и трябва, не ги бъркайте с колите, те са друга бира.
VIN: JMASREA5A1Z000134
Един миг невнимание ...и цял живот мъртъв!
100% Microsoft free since November 2009.
тел. +44 7845 875 733
тел. 0892 460 737
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

• (3 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Бърз Отговор

1 Потребител(и) четат тази тема