Клуб Мицубиши България - Форум: Каризма дизел - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Каризма дизел 1.9 19тд 1.9 дид Оцени темата: -----

Публикувано 30 септември 2009 - 08:31 (#1) Потребителя е офлайн   m_zarev 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 30-септември 09
  • Град:софия

Здравейте на всички, нов съм в този форум и се надявам да не досаждам много.
Изчетох доста във форума за Каризма дизел и не мога да се ориентирам.
До сега сам карал бензинови коли, но джоба ми изтъня и от седмица разглеждам форуми, сайтове за коли, защото искам да си купя японски дизел.
Изчетох и Хонда форума за 1.7 Исузо мотора, но се слага на един Сивик, а той е много грозен със горен лост за скорости.
Питането ми е за 1.9 мотора на Рено има ли турбо и какви киловати/коне е и как се държи и да 1.9 дид мотора японски ли е на Митсубиши, или е пак на Рено. Каква е разликата, плюсове,минуси м/у 1.9тд Рено мотора и 1.9 дид мотора. Предварително благодаря.

Този пост е редактиран от tmintov: 30 септември 2009 - 14:43
Причина за редакцията Правопис!!! В този малък пост поправих 24 грешки, без да броя запетайките!!! Просто изумително! Следващ подобен неграмотен пост ще бъде директно изтрит!!!

0

Публикувано 01 октомври 2009 - 22:46 (#2) Потребителя е офлайн   Румен 

• Потребител
  • Регистр: 05-юли 07

Здравей колега. Моята Каризма е 1,9 ТД. От буквичките след цифрите е ясно , че има турбо.Общо взето съм доволен от мотора . Вярно, че е Рено но излезе доста читав. Държи се доста добре в движение. През студените зимни дни не съм имал никакъв проблем с паленето.Както се казва "пали само като види ключа". Имах един единствен проблем до сега. Вкара ми масло в разчерителното казанче на охладителната течност но след като смених гарнитурата на главата всичко е наред. Мисля, че няма да сбъркаш, ако си вземеш Каризма с дизелов мотор. Доста си е читав за класа и за парите , които ще платиш.
Успех.

Този пост е редактиран от tmintov: 01 октомври 2009 - 22:54
Причина за редакцията Правопис

0

Публикувано 02 октомври 2009 - 00:35 (#3) Потребителя е офлайн   mali 

• Потребител
  • Регистр: 07-ноември 05
  • Кара:Mitsubishi Carisma 1.9 TD GLX 97
  • Град:Бургас

Виж мнениетоm_zarev написа на 30.09.2009 - 08:31 :

....
Питането ми е за 1.9 мотора на Рено има ли турбо и какви киловати/коне е и как се държи и да 1.9 дид мотора японски ли е на Митсубиши, или е пак на Рено. Каква е разликата, плюсове,минуси м/у 1.9тд Рено мотора и 1.9 дид мотора. Предварително благодаря.

Ами дизеловите мотори които са на първите Каризми и до 2001 год. са си обикновен класически TDI двигател с по 90 к.с. След тази година на Каризма-та вече се вграждат по новите дизели DID, които са така наречените Комън рейл - при тях има две разновидности, като едните са 102 к.с., а другите 116 к.с. На тоя двигател от 116 к.с. и динамиката му е доста добра - ускорението от 0-100 км/ч е 10.4 сек.
Всички тези двигатели са от Рено.

А пък за плюсове и минуси - всички са добри, ако са експлоатирани правилно. При покупка втора ръка хубаво е човек да си отваря добре очите или да се прегледа от разбиращ, че не се знае предишния собственик или ползвател как я е експлоатирал.
0

Публикувано 02 октомври 2009 - 11:47 (#4) Потребителя е офлайн   Peter G 

• ЧЛЕН НА КЛУБА
  • Група: Член на клуба
  • Регистр: 24-ноември 08
  • Кара:Space Star 1,9 DI-D
  • Град:Varna

Много са добри дизеловите мотори, само дето по-хубавите - 116-118 коня се срещат много рядко.
Иначе двигателят има невероятна динамика за дизел. Засега с моя нямам никакви грижи.
Публикувано изображение
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход