Клуб Мицубиши България - Форум: Тунинг на пинин - Клуб Мицубиши България - Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Тунинг на пинин Оцени темата: -----

Публикувано 09 декември 2009 - 13:01 (#1) Потребителя е офлайн   joro_v_5 

• Потребител
  • Група: Потребители
  • Регистр: 14-октомври 09
  • Град:Kalofer

Здравейте колеги,това лято си купих джип шогун пинин 2.0 2001г.ГДИ с десен волан.Никога не бях карал джип, но чувството е невероятно. Направих му някои подобрения,и сега искам да го повдигна.Смених задните пружини и се вдигна с 9см. въпросът ми е, ако някой знае с какви амортисьори да му повдигна предницата ще бъда му бъда благодарен.
0

Публикувано 09 декември 2009 - 21:24 (#2) Потребителя е офлайн   Mitsubishi 

• Потребител
  • Регистр: 30-август 04
  • Кара:Само Mitsubishi
  • Град:Ямбол

Виж мнениетоjoro_v_5 написа на 09.12.2009 - 12:01 :

Здравейте колеги,това лято си купих джип шогун пинин 2.0 2001г.ГДИ с десен волан.Никога не бях карал джип, но чувството е невероятно. Направих му някои подобрения,и сега искам да го повдигна.Смених задните пружини и се вдигна с 9см. въпросът ми е, ако някой знае с какви амортисьори да му повдигна предницата ще бъда му бъда благодарен.

А защо не смениш и предните пружини? За амортисьори пробвай от голямото Паджеро. Със сигурност ще ти се вдигне предницата, но само ако паснат на Пинина.
0

Публикувано 09 декември 2009 - 21:48 (#3) Потребителя е офлайн   Kamen Jordanov 

• Потребител
  • Регистр: 12-януари 09
  • Кара:паджеро 2.5 tdi
  • Интереси:запален съм по моторните спортове,предимно ФОРМУЛА 1...
  • Град:Varna

Виж мнениетоMitsubishi написа на 09.12.2009 - 20:24 :

А защо не смениш и предните пружини? За амортисьори пробвай от голямото Паджеро. Със сигурност ще ти се вдигне предницата, но само ако паснат на Пинина.

Нека се включа и Аз.Мой приятел пробва с нови пружини ,но не се получи...изненадата дойде като сложи пружини от "старото"Паджеро(с кръглия фар),,,вдигна се много...но споделя ,че има чувството,че е леко нестабилно...мисля че няма смисъл да сменяш амортисьори в този случай..
0

Публикувано 09 декември 2009 - 22:40 (#4) Потребителя е офлайн   joro_v_5 

• Потребител

Все пак,аз искам да запазя возията,за сега няма проблаем сас задницата,пружините са от рено еспейс.При първа вазможност, ще проверя от паджеро, дали ще си паснат.
0

Публикувано 10 декември 2009 - 00:50 (#5) Потребителя е офлайн   dyff 

• Потребител
  • Регистр: 08-март 09
  • Кара:Carisma 1.8 GDI/98y./Avensis 2.0D4D/Colt 1.6.GLXi 4G92 automatik
  • Град:Yambol

Виж мнениетоjoro_v_5 написа на 09.12.2009 - 23:40 :

Все пак,аз искам да запазя возията,за сега няма проблаем сас задницата,пружините са от рено еспейс.При първа вазможност, ще проверя от паджеро, дали ще си паснат.

Няма да паснат един приятел има такъв PININ и му се беше скъсала задна дясна пружина донесоха му от GB.от такова Pajero, не се оказа че намотките са с по-голям диаметър.Смени ги но не знам от каква кола сложи.Ще говоря с него и ще ти кажа.... :icon_thumbup:
0

Публикувано 10 декември 2009 - 01:04 (#6) Потребителя е офлайн   dyff 

• Потребител
  • Регистр: 08-март 09
  • Кара:Carisma 1.8 GDI/98y./Avensis 2.0D4D/Colt 1.6.GLXi 4G92 automatik
  • Град:Yambol

Тъкмо говорих с момчето пружините които е сложило са от Фиеста от старите (май че тия дето са 90-92г.) и отново ми потвърди че от PAJERO били големи и не ставали :good:
0

Публикувано 10 декември 2009 - 09:18 (#7) Потребителя е офлайн   joro_v_5 

• Потребител

Благодаря,ощте днес ще търся да купя.
0

Публикувано 16 декември 2009 - 11:36 (#8) Потребителя е офлайн   joro_v_5 

• Потребител

Колеги,благодаря ви,пружините паснаха от фиеста 92г. евтини са, и най вече че се повдигна равномерно.Също така се запази и возията,няма никакви забележки.
0

Публикувано 25 декември 2009 - 17:08 (#9) Потребителя е офлайн   Светослав Живков 

• Потребител
  • Регистр: 02-ноември 08
  • Кара:PININ 1.8 GDI
  • Интереси:Най-вече риболов.
  • Град:Белоградчик

Виж мнениетоjoro_v_5 написа на 16.12.2009 - 10:36 :

Колеги,благодаря ви,пружините паснаха от фиеста 92г. евтини са, и най вече че се повдигна равномерно.Също така се запази и возията,няма никакви забележки.

Колега ако мога да систематизирам информацията и да задам няколко доуточняващи въпроса:
1. Задните пружини са от Рено Еспейс / дали има някакво значение от какъв Еспейс? / и повдигат Пинина с около 9см.;
2. Предните пружини са от Форд Фиеста 92г. / бензин или дизел? и приблизително с колко см. повдигат автомобила? /;
3. Возията е непроменена?

П.П. Повдигането с нови пружини или втора употреба го направи /въпроса ми е, че ако са втора употреба е много възможно да са омекнали/?
0

Препоръчваме ви:

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Въведете вашето потребителско име и парола

Sign in options
  Още опции за Вход